Mgr. Lucie Königová

Kouč Master Profesional
Praha A VIDEO/TEL.HOVOR

Praxe: 23 let

 

S čím vám ráda pomůžu:

 • Životní krize a závislost na druhých
 • Syndrom vyhoření
 • Ztráta smyslu a radosti ze života
 • Partnerské problémy a sebepotlačování
 • Nastartování životních změn a vnitřní síly

Změna v našem životě může nastat až změnou sebe. 

Pokud se vám v životě děje cokoliv co nechcete, nevyhovuje vám a trápíte se tím, tak jen zhmotňujete vaše špatné vnitřní vzorce a myšlenkové procesy, které máte v sobě. Tvoříte si svůj svět a opakovaně i situace kolem sebe, ve kterých vám není dobře. Víte, že to jde i jinak a dá se to změnit? S tím vám umím pomoci.

Vše se dá změnit nebo přesněji řečeno v sobě opravit. Vyčistit, odpustit, přijmout, změnit, odstranit, vytvořit podle sebe, pustit, apod. Metody, techniky, nástroje a pomůcky, se kterými při konzultacích, koučinku i mentoringu pracujeme, nám výborně pomáhají ve společné a systematické práci s klienty, ke spokojenému a šťastnému životu. Co pomohlo jiným lidem, pomůže i vám. 

Naděje umírá poslední. dokud žiju mohu cokoliv.  

Když se povedlo změnit mé vnitřní nastavení mě, jako např. začít se mí ráda, věřit si a naslouchat si, vymanit se ze závislosti na partnerovi a postavit se na vlastní nohy, najít si práci co mě baví a dobře živí, postavit si vlastní firmu, která pomáhá dalším lidem, najít si toho pravého muže, být sama sebou, a mnoho dalšího, a povedlo se to i stovkám mých klientů, tak se to povede určitě i vám. To vám garantuji. Důležité však je, zda-li skutečně sami chcete. To je základ společného úspěchu. Ostatní nechte na mě, nebo na kterémkoliv kouči z mého týmu. Jsme tu pro vás.

Hledáte sebe a svoji životní cestu? Máte strach ze změny? Nevíte jak dál? Neumíte si pomoci? Ráda vám pomohu.

Výsledky jsou neuvěřitelné a změny u klientů trvalé. Pomohla jsem již stovkám lidí nastartovat novou životní etapu nebo i jenom změnit, co nefungovalo v nějaké oblasti. Ozývají se mi i po letech a sdílí svoje další úspěchy, které kdysi byly jen jejich vnitřní touhou a snem.  

přestaňte přešlapovat a pojďte se pustit do práce na sobě. Stojí to za to a změnit v sobě se dá cokoliv – stačí chtít. 

Je úžasné dělat, co má smysl nejen pro mě, ale i pro druhé. Pomáhám trvale měnit životy. Klienti mi pod rukama přímo rozkvétají.

Jsem šťastná, že moje práce dává smysl.

Vím, že pomohu i vám, Lucie

Oblasti mého působení

 • V mé denní praxi životního kouče se zabývám problémy ze všech oblastí života.
 • Vedu své klienty na cestě z depresí a osobního i profesního vyhoření.
 • Pomáhám v oblasti nalezení osobní jedinečnosti a při ztrátě sebevědomí.
 • Spolupracuji s dvojicemi, při partnerské mediaci – řešení partnerských sporů a krizí.
 • Pomáhám v rodinných problémech a v komunikaci s dětmi, jako rodinný mentor.
 • Pomáhám lidem na životních křižovatkách při rozchodu, rozvodu, syndromu opuštěného hnízda nebo při hledání životního partnera
 • Poskytuji konzultace při náročných rodičovských problémech a nezvládání výchovy a svoji roli jako rodiče
 • Pomáhám při hledání profesního talentu a jeho uplatnění.
 • Pomáhám lidem zvládnout své životní křižovatky: krize středního věku/ rozchodová či rozvodová krize, případně profesní křižovatky
 • Koučink při hledání kompatibilního životního partnera
 • Veru i párové konzultace v oblasti zvládání partnerských krizí, nevěr, žárlivosti, apod.
 • Pomoc v oblasti životní nerovnováhy, work-life balance
 • Business koučink v oblasti sebeprojevu, sebeprosazení a zvyšování výkonu
 • Business mentor = pomoc v nastartování a rozvoji vlastního business a podnikání
 • Koučink v oblasti hubnutí a nastavení zdravého životního stylu
 • Koučink při zvládání prokrastinace
 • Vedu školení a supervize koučům
 • Veřejně přednáším
 • Publikuji a spolupracuji s médii

Praxe

 • 20 let zkušeností v oblasti profesního a osobního růstu
 • 20 let rodičovské praxe, autorka knihy (Ne)Gramotný rodič
 • 14 let manažerských zkušeností v nadnárodní korporaci
 • VŠ obor andragogika = profesionální kouč, lektor a mentor dospělých
 • 10 let praxe v oblasti podnikání a stavění svého vlastního businessu
 • Jsem autorkou Online rodičovské univerzity 
 • Jsem autorkou DVD a knihy, (Ne)Gramotný rodič – Jak neselhat jako rodič
 • Vedu úspěšné veřejné přednášky i semináře a workshopy ve firmách v Čechách i na Slovensku
 • Jsem autorkou projektu Cesta zpátky k soběCesta k harmonickému partnerství
 • Vedu vlastní školu koučů a tým profesionálních koučů

Konzultace, koučink a mentoring

Místo pro osobní konzultace: Praha
VIDEO A TEL. konzultace odkudkoliv
Konzultační jazyky: čeština, angličtina
Konzultační cena: 3000 Kč/hodina (120 EUR/hodina)

 

MÁTE ZÁJEM O ŘEŠENÍ VAŠEHO PROBLÉMU?

Mám zájem řešit můj problém

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Údaje vyplněné v objednávce zpracováváme podle podmínek zpracovávání osobních údajů.

Reference mých klientů

Dobrý den, Lucko,posílám myšlenky, které mě problěhly hlavou těsně po odchodu z naší schůzky: jsem štastný, spokojený, měl jsem opravdu velmi dobrý pocit když jsem odcházel. Musím říct, že jsem byl opravdu překvapen „co jste ze mě dostala“ ????
Těším se na další setkání.

Tomáš

Dobry den Luci, moc Vam dekuji za Vasi vstricnost 🙂

Jinak moc Vam gratuluji, vnimam, ze hodne rostete ve sve profesi – osobne Vas jako kouce a osobnost hodne uznavam. Tady v Cechach znam pouze 3 osobnosti, ktere bych osobne oslovila a doporucila, vy jste jedna z nich :-)Divala jsem se na Vas profil – moc Vam fandim!!! :-)Ja stale studuji a posouvam se, je to az k neuvereni, co se cloveku otevira, nekdy je to tezke vstrebat a chvili to trva, ale ten vysledek za to stoji ???? A opravdu jsem moc vdecna za to, ze jsem mela moznost se s Vami spolupracovat. Nastartovalo to moji zmenu tim spravnym smerem, stale si vybavuji nektere nase rozhovory, a dnes se mi to jen potvrzuje a chapu to vic :-))Tesim se, ze se jeste setkame, rada bych s Vami prodiskutovala svoje nova poznani, tak se urcite na nejakou konzultaci v blizke dobe objednam ???? Mejte se moc krasne ????

Marta

Dobrý večer Lucie,po společném rozhovoru jsem si uvědomila jaký balast na sobě mǎm,jak se mi v krátké době tolik věcí seběhlo a doběhlo mě.V podstatě jsou to zbytečnosti,kterými se mysl zaobírá a v kterých jsem zacyklená.Najednou si umím otočit myšlenku a nejvíce mi pomáhá příjemný film s přijemným prožitkem situace.cítím se daleko lépe po týdnu a už to hlavně umím ovlivnit!!! Budu se zítra těšit:-) Dáša

Dáša

Dobrý den, Lucie, člověk si myslí, že pomáhat druhým je dobrá a záslužná činnost a z toho důvodu, že pomáhám s dobrým úmyslem, tak by mě niky nenapadlo, že bych tím mohla někomu uškodit. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcích, které bych si sama ani neuvěomila… Sezení mi pomůže s nasměrováním svých budoucích rozhodnutí a tím uvědomit si, že bych se měla věnovat i sama sobě a nezatěžovat se problemy druhých. Poslední dobou jsem totiž dost unavená a teď mi došlo, z čeho všeho to může být. Děkuji

Markéta

Dobrý den Lucie, moc zdravím. Přemýšlela jsem nad tím, jak nejlépe popsat své pocity z předešlých 6-ti měsíců. Zpočátku jsem byla docela skeptická, nevěřila jsem, že bych mohla pomocí “nějakých otoček“ změnit své chování a postoje k okolí, ale hlavně sama k sobě. Že si začnu konečně věřit a mám se ráda, dokážu se pochválit a na druhou stranu neustále neřeším, co si o mě myslí ostatní nebo se nenervuji kvůli tomu, že něco nestihnu. Takže děkuji Vám, no a taky sama sobě :-), že téměř půl roku v noci, místo toho, abych jako v minulosti přemýšlela nad spoustou blbostí,normálně spím. Že dokáži ostatním říct, co se mi nelíbí a proč. Že jsem konečně, bez pocitu nějaké nepravosti, použila v odpovědi na pracovní dotaz, vysoko

Jarka

Luci, já jsem tak šťastná, ze Vás mám! Klesám na kolena a Vy mi pomůžete vstát. Uvadám a vy mě zalijete. Jste k nezaplacení! ???? Moc děkuji a těším se na další setkání!

Eva

Dobrý den Lucie, delší dobu jsem měla po naší konzultaci docela prázdno, tmu…žádný pocit ani myšlenka se nobjevovala. Až tak po 15 minutách přišel příjemný pocit ve smyslu „Můžu mít všechno, co si přeji a můžu si to vzít“, který trval cca 5 minut a začal slábnout v obavě, že všechno krásné netrvá dlouho. Objevila se tam ta malá holka uvnitř mě a s nehezkým výrazem řekla: „bez svolení nemáš nárok na cokoliv“… můj pocit se dostal do emočního rozporu a nejistoty „Co je vlastně správné?“ ( zmatek v hlavě ) =) nerozhodnost. Začaly se mi objevovat příběhy z poslední doby, které mi vyjevovaly stále dokola jeden příběh z dětsvtí. Vážně zajímavé vidět to, co jsem nikdy neviděla. Dává mi to smysl a získala jsem odpověď na spousty otázek ve smyslu „Proč to se to děje?“. Z toho celého jsem uviděla světlo na konci tunelu, které mi říká “ Sice je těžké to všechno změnit a potrvá to, ale za pokus to stojí, protože já za to stojím! Moc Vám děkuji, přeji krásný den a těším se na spolupráci!

Tereza

Hezky vecer,rada bych Vam jeste jednou podekovala za dnesni prijemne setkani, bylo to pro me opravdu hodne prinosne a rada budu pokracovat…. Mela jsem v planu zarizovani noveho bytu a dovolenou, ale praci na sobe vnimam jako prioritu, takze tomu dam ted prednost ????

Premitala jsem si v hlave to o cem jsme mluvily a uvedomila jsem si, jak bylo dulezite vubec popsat to, co mam v sobe zakodovano… Velkym uvedomenim a prozrenim bylo pro me popsani a shrnuti emocniho nastaveni, ktere mam – no, je co delat ????

Jiz ta prvni konzultace ve mne zanechala prvni zmeny a mam z toho moc dobry pocit:-)

PS: Moc dekuji za vcerejsi konzultaci, clovek si uvedomuje takovou spoustu veci, az me to desi – v tom pozitivnim smyslu ???? Vubec nechapu, jak jsem mohla v minulosti fungovat a kolik casu ztratila, ale vsechno ma svuj smysl a vnimam to velmi pozitivne ???? Fakt moc diky!

S pranim hezkeho zbytku dne.

Martina

Dobry den, Lucie

dala jste mi vedomi, ze jsem na spravne ceste a ze muzu pomahat lidem. Skrze toto pomuzu i sobe a kruh se uzavre. Dala jste mi nadeji, ze diky tomu potkam lidi jako jste Vy, se kterymi si budu moct dukladne promluvit.

Dukladne si s nekym promluvit a diky tomu si urovnat myslenky je k nezaplaceni. Vim, ze vetsina lidi chce mit „neco v ruce“, aby meli pocit, ze za sve penize neco dostali, to ale neni muj pripad. To, co jsem si odnesl ja, se na papir stejne dat neda.

Mirek

Dobrý den, Lucie, cestou domů, mě napadlo, že vaše metoda, je metodou, která mě určitě přivede na správnou cestu životem, a že mi pomůžou udělat si život takový, jaký chci.Děkuji a těším se na další spolupráci ????

Michal

Milá Lucie, chtěla bych ti moc poděkovat za tvůj výborný koučink. Déle jak tři měsíce jsem se každý týden těšila na naše sezení. Těšila jsem se na to, co nového se o sobě s tvojí pomocí zase dozvím, těšila jsem se na novou „dávku“ motivace, inspirace a energie. Bylo fajn se věnovat každý týden dvě hodiny jen a jen mým problémům a postupně je rozkrývat a společně hledat cestu k řešení. Ty jsi mně postupně ukazovala cestu a i když jsem někdy i trochu protestovala, stále jsi mě nenásilně, ale velice důsledně vedla a pomáhala objevovat problémy a špatné zápisy ukryté někde hluboko.Objevily jsme spolu spoustu zápisů z různých oblastí a je mi jasné, že je přede mnou ještě hodně práce, že je to vlastně nikdy nekončící proces. Ale také jsem si uvědomila, že mně to strašně baví, že se tím zvyšuje kvalita mého života a všechny zákonitosti se až zázračně naplňují. Měním se nejen já, ale i mé okolí a všechny souvislosti.

Pokaždé, když si začnu proćitat svoje zápisy, cítím se lépe. Je to chvíle, kdy se zabývám sama sebou, chvíle zklidnění, dobití baterek, chvíle nové inspirace.

Metoda mě začala moc bavit a koučinku bych se chtěla věnovat více a pomoci tak zlepšit život nejen sobě, ale třeba i ostatním.
Moc ti děkuji za profesionální, ale zároveň lidský a velice milý přístup.

Ještě jednou DÍKY a ať se ti daří a ať jsi šťastná.

Vlaďka

Dobrý den paní Königová, sezení s Vámi bylo příjemné, přestože se objevila bolavá místa, která tam stále mám. měla jsem pocit, že jsem to už vyřešila, ale včera jsem si uvědomila, že je to stále ve hře a dost citlivé. Byla jsem dost překvapená, co jsme tam všechno našly a sama cítím, že tam toho bude víc. Napadají mě další zápisy. Myslím, že jsem si o tom udělala celkový obrázek, jak na to. Moc děkuji!

Petra

Dobrý večer paní Königová,ještě jednou díky za koučink s Vámi. Otevřelo mi to oči. Hlavně uvědomění si emoční vázanosti na moji mamku a také to, že vlastně moje já (ten Vojta uvnitř mě) je nejlepším kompasem, který ví nejlépe co chce. Je dobře, že jsou lidé jako jste vy, kteří dokáží druhým pomoci. Děkuji za Váš čas a přeji hezký zbytek víkendu.

Vojta

Dobrý den, Lucie, díky moc za super strávené dopoledne. Posílám efekt zavřených dveří, můj vnitřní dialog. Už nechceš aby tu na gauči seděli další – v přeneseném slova smyslu, moje děti? Na toto téma si bohužel už dlouho všímám, že vyrůstá nová generace takových dětí. Docela silně toto vnímám v obchodech, na hřištích apod. Rodiče se k dětem moc hezky nechovají. Určitě je ale i mnoho rodičů, které se dětem věnují tak dobře, jak můžou. Ale těch špatných případů je docela hodně.
Z Worksopu a i z této středy jsem si uvědomil, že určitou informaci, když slyším poprvé, nejsem schopen ji pochopit tak, jako když jí slyším po druhé, nebo po třetí. Až když s nimi člověk pracuje, teprve pak je schopen pochopit ty mechanismy, které zde fungují. Na poprvé je určitě pochopit nelze. Když se o tom doma zmiňuji své partnerce, není schopna to pochopit. Na podruhé a na potřetí už to chápe daleko víc. Prostě se jí to tam pomalu spojuje. Člověk aby něco pochopil, tak musí mít v mozku na co navázat.Sedět na tom gauči a nechat se takto koučovat je jako cestovat prví třídou v luxusním dopravním prostředku:-)Díky!

Petr